Fundacja to inicjatywa przyjaciół Roberta i wielbicieli jego twórczości. Naszym celem jest zachowanie pamięci o jego dorobku.

Robert odszedł od nas 17 lipca 2019 roku, pozostawiając po sobie tysiące rysunków i szkiców, setki gotowych obrazów, kilkadziesiąt pomysłów na nowe projekty, kilkanaście animacji, kilkanaście murali i ścian w przestrzeni publicznej, parę niedokończonych płócien, kilka drewnianych asamblaży.

I choć wiemy, że odszedł za wcześnie i z ogromnym trudem godzimy się z tym, że już nic nowego w jego pracowni nie powstanie, z wdzięcznością patrzymy na to, co pozostawił światu.

Zespół:

Magda Proch
Urodzona w 1986 roku . Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy w 2005 roku oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2010 roku.

Daniel Kaliński (Chazme)
Urodził się w 1980 roku w Laufen w Szwajcarii. Absolwent Wydziału Architektury (Politechnika Warszawska). Malarz, muralista i architekt, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Bartek Świątecki (Pener)
Od 1996 związany z graffiti, a następnie ze sceną street artu w Polsce. W latach 2001 – 2006 studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, kończąc Wydział Sztuk Pięknych z tytułem magistra sztuki. Od 2008 roku pracuje jako nauczyciel w Liceum Plastycznym w Olsztynie – uczy rysunku i malarstwa.

Anna Bakiera
Współzałożycielka Brain Damage Gallery. Autorka artykułów i referatów nt. kultury miejskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie sztuk wizualnych. Wykładowczyni „historii i teorii designu” na studiach Design Miejski.

Cezary Hunkiewicz
Współzałożyciel i dyrektor Brain Damage Gallery. Socjolog, animator, nauczyciel akademicki. Badacz kultury, krytyk sztuki ulicznej, autor tekstów publikowanych w kraju i zagranicą. Założyciel Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej. Organizator wydarzeń, wystaw i dyskusji dotyczących graffiti i street artu. Autor artykułów i referatów nt. kultury miejskiej. Od ponad 15 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sztuki niezależnej i sztuki ulicznej w Polsce i w Europie.

Paweł Ryżko
Urodzony w 1984 roku, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W przeszłości współpracował z Grupą Twożywo. W 2010 roku był autorem okładki płyty Franka Zappy „Hammersmith Odeon” wydanej w 70. rocznicę jego urodzin. W 2012 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury Młoda Polska. W swoim dorobku artystycznym ma plakaty, typografię, murale i szablony, stylistycznie zakorzenione w tradycji konstruktywistycznej. Jego prace były pokazywane na wielu wystawach i nagradzane w konkursach.

Przemek Blejzyk (Sainer)
Urodził się w 1988 roku w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Malarz i muralista, obecnie mieszka i pracuje w Gdyni. Połowa ETAM Cru, stworzona wspólnie z Bezt.

Zuzanna Filipowska
Urodzona w 1986 roku w Bydgoszczy. W świecie sztuki po stronie odbiorcy, od lat z ekscytacją śledzi rozwój sztuk wizualnych i kultury miejskiej. Wielbicielka polskiego street artu.