PROCH to film dokumentalny o Robercie Prochu (1986-2019) – twórcy uznawanego za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli urban artu na świecie.

Malarz, grafik, street-artowiec, animator – sztuka Roberta Procha nigdy nie dawała się zamknąć w sztywnych ramach. Wymykała – i wciąż się wymyka – tradycyjnym formułkom, szufladkom i prostym kategoriom. To sztuka, która porusza, prowokuje, niepokoi i zachwyca równocześnie. Obok której nie sposób przejść obojętnie.

PROCH to opowieść o artyście, który zawsze był w ruchu. Który w swojej twórczości nie zatrzymywał się ani na chwilę. Którego sztuka podlegała nieustającej przemianie i który w poszukiwaniu tej zmiany i nowych form artystycznego wyrazu zatracał się bez reszty. Artyście, który kochał ryzyko i na swojej drodze nigdy nie szedł na kompromisy.

Ale przede wszystkim – PROCH to opowieść o człowieku. O mężu, o ojcu, o przyjacielu. O człowieku, którego poznajemy w słowach ludzi, którzy Roberta otaczali. Ludzi których kochał i którzy kochali jego. To opowieść o niezwykłym życiu, które skończyło się zbyt wcześnie…

Premiera filmu:
28 października 2022 r.  w Kinie Orzeł przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Godz. 12.00 pokaz dla szkół.
Godz. 20.30 otwarty pokaz dla wszystkich zainteresowanych.

Darmowe wejściówki na wydarzenie będą do odbioru w kasie Kina Orzeł.

Premiera poprzedzona będzie pokazem animacji autorstwa Roberta Procha, a w galerii w holu kina zaprezentowane będą najważniejsze prace wielkoformatowego malarstwa twórcy.

reż. Bartek Eider
zdjęcia: Kuba Goździewicz

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz. 

 

Materiały dla prasy: >>pobierz.